Jak przygotować się do sesji noworodkowej?

Jak przygotować się do sesji noworodkowej?

Aby sesja noworodkowa przebiegła sprawnie i przyjemnie dla nas wszystkich z Waszej strony są potrzebne na prawdę niewielkie przytowania. 

W moim studio zadbałam o przyjemną atmosferę, oraz akcesoria, które pozwolą Wam komfortowo spędzić czas Waszej sesji noworodkowej. Znajdziecie tu łazienkę, strefę z przewijakiem dla maleństwa, kącik kawowy, gdzie przygotujemy kawę z ekspresu, herbatkę smakową lub podgrzejecie wodę na mleko modyfikowane. W studio jest ciepło, więc nie musicie się martwić o odpowiednią temperaturę dla noworodka.

 

Co zatem powinniście zabrać ze sobą na sesję noworodkową w moim studio w Warszawie?

co zabrac na sesje noworodkowa

MLEKO - w dowolnej postaci jaką praktykujecie
PAMPERSY - około 5-6 sztuk, w czasie sesji maluszki potrafią robić kupki na raty więc dla ich komfortu możemy częściej zimeniać pieluszki
PIELUSZKA TETROWA - 2szt., przyda się w czasie odbijania maluszka oraz do położenia na dostępny w studio przewijak
KOCYK - do otulania maleństwa między zdjęciami, w czasie karmienia
SMOCZEK - jeśli tylko używa lub planujecie używać. Czasem podaby choćby na chwilkę pomaga maluszkowy usnąć w czasie kolejnych zdjęć

Zrezygnujcie tego dnia z kremu z filtrem. Kremy z filtrem dla niemowląt mają gęstą, tłustą konsystencję i zostawiają na skórze trudno zmywalny film. Skóra wygląda wtedy sino, a drobne skórki potrafią się zbrylić u nasady wsłosów. Jeśłi martwicie się o łuszczącą się skórę noworodka to dzień wcześniej wykąpcie go w wodzie z dodatkiem emolientów. One najlepiej nawilżą skórę, a pojedyńcze łuszczące się skorki ļedzie mi latwiej wyretuszować niż poradzić sobie z dużą błyszczącą kremem powierzchnią :) Jeśli trafimy na słoneczny dzień użyjcie lepiej pieluszki tetrowej do osłonięcia dziecka w drodze do studio.

Jeśli zależy Wam na zdjęciach golaskowych nie smarujcie pupki dziecka tłustymi kremami w dniu sesji. Jeśłi dziecko nie ma odparzeń to kilka godzin bez kremu nie będzie stanowiło problemu.

 

UBRANIA DLA RODZICÓW I RODZEŃSTWA

O garderobę dla nowo narodzonego dziecka zadbam ja :) Wy natomiast pomyślcie o ubraniach dla Was rodziców i starszych dzieci, jeśli wezmą udział w sesji. Poniżej pokażę Wam kilka przykładów rodzin, które świetnie przygowały rodzinną garderobę do sesji zdjęciowej. Mamy tu przykład 1 i 2 z elganckim zestawem ubrań w świetnie dobranej kolorystyce, która współgra ze sobą tworząc harmonijną całość:

sesja rodzinna warszawa stroje

fot. rodzinna sesja zdjęciowa warszawa 1

sesja rodzinna warszawa 11

fot. rodzinna sesja zdjęciowa warszawa 2

Jeśli zależy Wam na bardziej naturalnych zdjęciach rodzinnych, Wasi synowie nie dadzą się namówić na elelganckie marynarki a córki na sukienki to postawcie na naturlaność. :) Niebieskie jeansy, jasne koszulki i mamy świetną rodzinną stylizacje.

sesja rodzinna warszawa 13 fot. rodzinna sesja zdjęciowa warszawa 3

Dla miłośników bardziej stonowanych, klasycznych ujęć jest też opcja zdjęć na ciemnym tle lub po prostu zdjęć czarno białych. Przygotujcie wtedy czarne ubrania, dla mam mogę użyczyć także sukienkę ciążową w tym kolorze, zaprezentowaną na zdjęciu poniżej.

sesja rodzinna warszawa 14

fot. rodzinna sesja zdjęciowa warszawa 4 

W razie jakichkolwiek pytań zapraszam do kontaktu. Chętnie wyjaśnię wszystko abyście mieli poczucie, że jesteście dobrze przygotowani do tego wydarzenia :)

Related Articles

Świąteczne studio do sesji zdjęciowych

Świąteczne studio do sesji zdjęciowych

STUDIO fotografii noworodkowej

STUDIO fotografii noworodkowej

A jaka będzie Twoja sesja noworodkowa?

A jaka będzie Twoja sesja noworodkowa?